Kategorijos
Archyvas Naujienos

„Sinagogų architektūros ypatumai”

Sveiki mieli kraštiečiai,
Kviečiame į mūsų kraštiečio architekto Aurimo Širvio paskaitą „Sinagogų architektūros ypatumai”. Aurimas Širvys taip pat yra vienas iš aktyvių dalyvių dėl Kamajų bažnyčios bokštų atstatymo.
Paskaita vyks Žydų kultūros ir informacijos centre,
Mėsinių g. 3, Vilniuje
ketvirtadienį, lapkričio 24 d. 18.30 val.
Iki II pasaulinio karo Lietuvoje stovėjo 500-600 sinagogų. Šiuo metu telikę vos 15 procentų. Dauguma išlikusių sinagogų paverstos kultūros centrais, sporto salėmis, parduotuvėmis, gyvenamaisiais namais arba apleistos nyksta ir griūva. Tėra trys sinagogos Lietuvoje, kurios iki šiol naudojamos pagal paskirtį.
Neretai sklaidant senąsias miestų, miestelių ir kaimelių nuotraukas matome daugybę vienodai, iš pirmo žvilgsnio, atrodančių pastatų. Neretai nuotraukos apraše matome įrašą „Sinagoga”, tačiau nesuprantame, kuris gi pastatas yra žydų maldos namai.
Kaip atskirti sinagogą nuo įprasto pastato? Į ką reikia atkreipti dėmesį? Kokios architektūros stiliaus tendencijos vyravo sinagogų statyboje, kokie eksterjero ir interjero atributai vyrauja? Kuo skiriasi sinagogų, statytų iki XIX a., architektūra nuo vėlesniojo periodo?
Į šiuos klausimus mums atsakys jaunasis architektas Aurimas Širvys, kuris yra vienas geriausių specialistų Lietuvoje rengiantis esamų ir jau išnykusių pastatų 3D rekonstrukcijas ir brėžinius, remdamasis rašytiniais dokumentais, ikonografine medžiaga (XIX a. pabaigos – XX a. pradžios fotografijomis, amžiaus pradžioje parengtais brėžiniais ir piešiniais).
Pagarbiai.
Algis Narutis
Pirmininkas
20161118_085200_0.png
~
VILNIAUS ROKIŠKĖNŲ
KLUBAS „PRAGIEDRULIAI”
Gedimino pr. 2/1-24
Vilnius LT01103
+370 699 60911
[email protected]
www.rokiskenai.lt