Kategorijos
Archyvas Naujienos

KARIUOMENĖS IR VISUOMENĖS VIENYBĖS ŠVENTĖS PANEVĖŽYJE

TELKIAMAS PANEVĖŽIO ROKIŠKĖNŲ KLUBAS!!!
Sveiki mieli rokiškėnai,
Gegužės 20 d. Vilniaus rokiškėnai dalyvauja Panevėžyje vyksiančioje Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės šventėje.
Renginyje taip pat bus telkiami Panevėžio rokiškėnai į kraštiečių organizaciją.
Maloniai kviečiame Panevėžio rokiškėnus atvykti prie mūsų stendo šventėje arba jau ~registruotis dabar ir čia.
Perduokite šią žinią mūsų kraštiečiams Panevėžyje. Pakviekite juos susiburti į klubą.
Nuoširdus ačiū.
Algis Narutis
Pirmininkas
VILNIAUS ROKIŠKĖNŲ
KLUBAS „PRAGIEDRULIAI”
Gedimino pr. 2/1-24
Vilnius LT01103
+370 699 60911
KARIUOMENĖS IR VISUOMENĖS VIENYBĖS ŠVENTĖS PANEVĖŽYJE
PROGRAMA
~
10.00 val.~Padėkos Šv. Mišios už Lietuvos partizanus ir Laisvės gynėjus Švč. Trejybės bažnyčioje Panevėžyje. Kartu dalyvauja Karinių oro pajėgų orkestras, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos choras „Kariūnas“
11.00 val.~Karinių oro pajėgų orkestras atliks karinius maršus ir melodijas Nepriklausomybės aikštėje prie Švč. Trejybės bažnyčios Panevėžyje.
11.30 val.~Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa ir Karinių oro pajėgų orkestras Panevėžio miesto gatvėmis žygiuos iš Nepriklausomybės aikštės į aikštę prie „Cido“ arenos.
12.00–17.30 val.~Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos renginiai prie „Cido“ arenos Panevėžyje – kariuomenės miestelis – ginkluotės, technikos, ekipuotės ir logistikos ekspozicijos, estafetės, karinės užduotys, tarnybos kariuomenėje galimybių pristatymas. Kariškos vaišės.
12.00 val.~Šventė prasidės Lietuvos valstybės ir istorinės vėliavos pakėlimo ceremonija NATO oro policijos misiją vykdančių naikintuvų skrydžiu.
12.15 val.~Garbės sargybos kuopos karių parodomoji programa ir stilizuotos salvės, karinių oro pajėgų orkestro muzikinė programa.
12.30 val.~Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos grupės „Vytis koncertas ir naujienų portalo 15min.lt organizuotos diskusijos.
13.00 val.~Garbės sargybos kuopos grupės „Sindikatas“ pasirodymas.
13.30 val.~Numatomas Lietuvos kariuomenės mokyklos parašiutininkų pasirodymas.
14.30 val.~Parodomoji programa „Nepriklausomybės kovos“.
15.45 val.~Numatomas Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnio AS365 „Dauphin“ skrydis.
16.30 val.~Vyks karinė operacija
17.00 val.~Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendo muzikinė programa
17.30 val.~Planuojama renginio pabaiga.
Apie karinę operaciją Panevėžyje
~
Gegužės 20 dieną Panevėžyje vyksiančioje Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės šventėje karių ginklai „prabils“ imitaciniais šūviais – numatomos net dvi parodomosios programos.
~
Šventės dalyviams karo istorijos klubas „Grenadierius“ pademonstruos Nepriklausomybės kovų operaciją, o Lietuvos kariuomenės kariai – šių laikų karinę operaciją. Pastarojo pasirodymo metu net tik aidės šūviai, bet ir bus naudojama sunkioji karinė technika, o specialią užduotį atliks ir Panevėžio Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pareigūnai.
~
Tuo tarpu Panevėžyje dislokuoto Sausumos pajėgų Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariai ruošiasi šiuolaikinės operacijos demonstravimui: parodomųjų kovinių veiksmų metu bus imituojami prie „Cido” arenos įsitvirtinę objekte priešai, kuriuos užfiksuos ir identifikuos Lietuvos kariuomenės žvalgai. Jie nedelsdami iškvies oro atakos grupę ir objektui bus suduoti parengiamieji smūgiai iš lengvojo atakos lėktuvo L-39. Po šių smūgių Lietuvos kariai šturmuos objektą.
~
Parodomosios operacijos metu taip pat bus imituojamos kitos mūšio situacijos – „sužeistieji“ kariai, kuriems bus teikiama pagalba ir evakuacija sraigtasparniu. Taip į pagalbą kariai kvies Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pareigūnus.
~
Taip pat žiūrovams bus rodomos ir Nepriklausomybės kovų akimirkos, kurias demonstruos karo istorijos klubas „Grenadierius“. Renginio metu istorines kovas komentuos istorikas profesorius Valdas Rakutis. Pagal scenarijų, savanoriai vaduos Panevėžio miestą. Istorijos rekonstruktoriai vilkės pagal autentiškus pavyzdžius pagamintas uniformas, naudosis to laikotarpio ginklais, kuriais atliks imitacinius šūvius. Taip pat inscenizacijoje bus naudojamas šarvuotis.
~
Apie dalyvius Panevėžyje
~
Šventėje Lietuvos kariuomenės~Sausumos pajėgas~atstovaus Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ daliniai, Juozo Vitkaus karo inžinerijos bataliono specialistai, Krašto apsaugos savanorių pajėgos. Kariai demonstruos visą pėstininko ginkluotę nuo pistoleto iki prieštankinio raketinio komplekso „Javelin“, kovos mašinas HMMWV (Hummer) ir M113, švarinimo nuo cheminio ginklo įrangą, išminavimo įrangą. Sausumos pajėgų kariai su Specialiųjų operacijų pajėgomis pademonstruos kovinę operaciją, kurios metu žiūrovai išvys manevruojančius net sraigtasparnius.
Sausumos pajėgoms priklausantį Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalioną atstovaus Garbės sargybos kuopa, kuri ir paskelbs šventės pradžią šautuvų salvėmis ir garsiąją „defile“ programa, o Lietuvos kariuomenės orkestras dar prieš oficialią šventės pradžią džiugins miestiečius maršais Nepriklausomybės aikštėje ir vėliau žygiuos prie „Cido“ arenos.
~
Specialiųjų operacijų pajėgos~visuomenei atskleis ir savo turimą įrangą, visi norintieji galės apžiūrėti „specukų“ visureigį, modernų keturratį „Arctic Cat“ ir motociklą.
~
Šventės svečiai galės susipažinti su~Lietuvos karinių oro pajėgų~sraigtasparniu Eurocopter AS365 Dauphin, apžiūrėti pilotų aprangą ir gelbėjimosi įrangą, katapultos sėdynę, o Oro gynybos batalionas supažindins su priešlėktuvine sistema RBS70, raketiniu oro gynybos kompleksu „Stinger“ ir radarais.
~
Lietuvos kariuomenės~Logistikos pajėgos~– Daktaro Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono, Depų tarnybos, Materialinių resursų departamento kariai supažindins su medicininės pagalbos stotimi; medicininiu evakuaciniu automobiliu. Taip pat bus galima pamatyti galingus logistinius sunkvežimius SISU, galinčius gabenti net šarvuočius. Logistikos specialistai pademonstruos vandens valymo įrenginį ROWPU.~
Mokymo pajėgas~atstovaus Lietuvos kariuomenės mokyklos, Lietuvos didžiojo etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko, Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro kariai. Mokomasis pulkas – tai tarsi pagrindiniai vartai pro kuriuos įėjęs jaunuolis tampa tikru kariu. Pulko seržantai-instruktoriai norinčiuosius šventės dalyvius galės pamokyti dalykų, kuriuos turi įsisavinti kiekvienas karys per bazinį kario kursą: nuo rikiuotės iki taktikos elementų. Visi norintieji galės susipažinti su lazerine mūšio imitavimo sistema „Miles“, kuri naudojama pratybose tam, kad būtų aišku, kada karys yra „nukautas“.
~
Generolo Jono žemaičio~Lietuvos karo akademija~pristatys karininko profesiją, o sausumos, jūrų ir oro pajėgų kariūnai – visą ketverių metų kelią, kurį reikia nueiti norint užsitarnauti leitenanto laipsnį. Atėję į renginį bus kviečiami mesti iššūkį kariūnui, taip pat bus galima netgi užsirašyti į Lietuvos karo akademijos atranką ir iškart sužinoti dieną, kada reikės atvykti laikyti profesinio tinkamumo testų.
~
Atėjusieji į šventę galės pakalbinti sąjungininkų karius ir apžiūrėti jų naudojamą ginkluotę, ekipuotę ir techniką – Vokietijos vadovaujamo NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės karius jau nuo metų pradžios dislokuotus Lietuvoje: Vokietijos, Belgijos, Liuksemburgo, Nyderlandų.
~
Apie Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną
~
Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės dienos tradicijos susijusios su tarpukariu gyvavusia Kariuomenės ir visuomenės susiartinimo diena. Pirmą kartą šią šventę nuspręsta surengti 1935 metais, trečiąjį mėnesio sekmadienį. Šventė buvo organizuojama iki 1938 metų, vėliau ją pakeitė ištisus metus visoje Lietuvoje vykstanti Ginklų fondo akcija – lėšų rinkimas kariuomenei paremti.
~
Tarpukariu pagrindinės šventės iškilmės vykdavo laikinojoje sostinėje Kaune – bažnyčiose būdavo pamaldos su tai dienai skirtais pamokslais, pagrindinėmis Kauno gatvėmis nusidriekdavo šventinės kariuomenės ir visuomenės eisenos, pasirodydavo kariai, buvo demonstruojama karinė technika, norintieji galėjo apžiūrėti ir išbandyti ginklus, žmonės buvo vaišinami kareiviška koše.
~
1993 metais sumanymas atgaivinti šventę kilo Vytauto Didžiojo karo muziejui ir tuometiniam Krašto apsaugos ministerijos Sporto ir kultūros poskyrio viršininkui Leibai Ritvui. Idėjai sulaukus plataus pritarus, tais pačiais metais įvyko pirmoji po Nepriklausomybės atkūrimo Kariuomenės ir visuomenės suartėjimo šventė. Vėliau šventė buvo pervadinta į Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną.
~
Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės šventė ilgus metus tradiciškai buvo rengiama Vilniuje, tačiau pastaruoju metu įsivyrauja tradicija Lietuvos kariuomenę pristatyti ir kituose Lietuvos regionuose. 2009 ir 2011 metais šventė organizuota Kaune, 2012 metais – Šiauliuose, 2013 metais – Klaipėdoje, o 2015 metais – Marijampolėje.