Kategorijos
Skelbimai

Organizuojama išvyka į Biržus

Mieli kraštiečiai!

Mūsų krašto gidė Irena Bagdanavičienė siūlo rokiškėnams ekskursiją į Biržus kovo 23 d.  Kaina vienam asmeniui 35 Eur.

Pageidaujantys vykti skambinkite Laimai. Tel. Nr. +37065962909.

Biržai, “Mažasis dvaras” ir vilnos karšykla

Ryte išvykstame link Biržų. Ekskursijos metu aplankysite grafams Tiškevičiams priklausiusį Astravo dvaro ansamblį, įsikūrusį seniausio Lietuvoje tvenkinio – Širvėnos dirbtinio ežero pakrantėje, keliausime ilgiausiu šalyje pėsčiųjų tiltu.

Užsuksime į Biržų pilį, į svečius pas kunigaikščius Radvilas. Po Biržų pilies rūmus Jus vedžios dvi šmaikščios kunigaikščių tarnaitės, nuo kurių liežuvių visai netyčia nuslys ir slapčiausios istorijos, sklindančios rūmų menių skliautais, o jų smalsumas leis net praverti duris į kunigaikštienės buduarą.
Pasivaikščiojimą po rūmus vainikuos puota! Kai jusles pradės erzinti nenusakomai gardžių patiekalų kvapai, suprasite, kad stalas jau padengtas ir Jūsų laukia tikrai kunigaikštiškos vaišės. Keldami tostą už Jo Šviesybės sveikatą dar spėsite šį tą sužinoti ir apie kunigaikščio virtuvės paslaptis.
Po vaišių pas kunigakščius Radvilas kelionę tęsime į Latviją, į “Mažąjį dvarą”.
Galantiško rokoko epochos žavesį pamėgę ir kitais istoriniais stiliais besidomintys mados istorijos pažinimu, kostiumų ir aksesuarų kūrimu kviečiami aplankyti “Mažąjį dvarą” Latvijoje, Bauskės rajone.
Imituotų kostiumų ir aksesuarų kolekcija sukurta istoriškai tiksliai. “ Mažojo dvaro” ekspozicijų salė leidžia pamatyti mados raidą pradedant nuo XVIII a. antrosios pusės iki XIX a. 
Raubonių vandens malūnas, vilnų karšykla-verpykla.  Tuomet Raubonių vandens malūnas buvo vienintelis Krinčino parapijoje. 1860 m. dvarininkas Lui fon Roppas (1824–1897) nupirkęs Raubonių kaimą, nupirko ir senąjį Raubonių malūną bei pastatė iki šiol tebestovintį raudonmūrį. Edukacija su ekskursija po vilnos.

Kainos: edukacija pas kunigaikščius Radvilas 5 €;
Ekskursija “Mažajame dvare” Suaugusiems 7 €; Pensininkams 6 €.
Vilnų karšykloje edukacija su arbata 5 €; jei norėsime bandelės dar 5 €.
Gidės ir autobuso kaina derinama.
Jei važiuoja 40 asmenų, vienam kelionė kainuos ne daugiau kaip 35 eurai su viskuo.